Vzpomínáme

 

Tato kapitola je věnována psím kámošům, kteří mě věrně provázeli životem, a teď už si spokojeně užívají ve psím nebíčku. Všem Vám děkuji za Vaši lásku a věrnost a za všechny hezké chvíle, které jsme společně strávili. Vážím si všeho, čemu jsem se od Vás naučila.

 

Doneček

Doneček -  vlkošedý, dlouhosrstý NO, bez PP, ZVV2, 1967 - 1975, vlivem genetické choroby od pěti let slepý a pak i hluchý.

Můj první a jediný Pan Pes, který mě provázel mým dětstvím a dospíváním. Tobě, Donečku, děkuji za Tvou nesmírnou trpělivost a velkorysost, díky které jsme se spolu propracovali až na Mistrovství republiky mládeže. A také jsem Ti vděčná, že díky Tobě jsem objevila úžasného koníčka - kynologii.

 

Nyretté ze Simoné

Nyretté ze Simoné - vlkošedá NO, v.d., ZVV2, 5JKU7, rtg.neg., 1972 - 1981.

Moje milá Nyrettko, Tobě děkuji za klidnou a trpělivou povahu, díky které jsi mi pomáhala vychovávat moje dvě děti. A také jsem Ti vděčná za radost z prvních tří vrhů krásných stěňátek, které se narodily v mé chovatelské stanici.

 

Rema z Bechelského údolí - černožlutá NO, v.d., ZVV2, 5JKI6, rtg. neg, 1979 - 1988.

Tobě Remičko, děkuji, že jsi mě naučila respekt k povaze samostatného a sebevědomého psa, který je schopen svého pána respektovat, ale přesto si zachová svou nezávislost. A také Ti děkuji za tři krásné vrhy štěňátek.

 

Ivera z Atalu

Ivera z Atalu - černožlutá NO, výborná, vítěz třídy, ZVV3, IPO2, ZZP1, ZLP1, 5JKI5, výběrový chov doživotně, 1982 - 1990.

Moje zlatá Iverko, o Tobě jsem si vždy myslela, že jsi nejlepším psem mého života a že už nikdy žádný takový nebude. Děkuji Ti za Tvoji lásku a ochotu plnit všechny moje nápady. Také Ti děkuji za pět vrhů krásných a učenlivých štěňátek.

 

Fee Kimberlit - černožlutá NO, 2X CWC, Vítěz Polska, krajský vítěz, výborná, ZVV2, IPO1, 7JKi3, rtg. neg.,  pro výšku 62,5 cm nebyla zařazena do chovu, 1985 - 1991

Hodná, zlatá Fejinko, díky za Tvou věrnost a oddanost celé rodině. I když jsi byla ze všech našich fen nejkrásnější a chovatelsky nejhodnotnější, nemohla jsem po Tobě odchovat ani jeden vrh štěňátek. Přesto jsi byla dokonalým rodinným psem, milovala jsi všechny a byla jsi šťastná, když byla celá smečka pohromadě. To se Ti také stalo osudným, protože Tvou předčasnou smrt zavinila srážka s  autem, když jsi se snažila poshánět dohromady všechny členy své smečky (zvířecí i lidské).

 

Ailless Věčný rival

Ailless Věčný rival - malá kníračka pepř a sůl, výborná, JuniorChampion. CACIB, 2x CAC, 2x CWC, 5x KV, ZMP1, negativní, 1986 - 1991.

Moje milá Ájinko, pro mě jsi byla nejdokonalejším kníračem na světě, malý pes s velkým srdcem. Děkuji Ti za věrnou lásku a za to, že jsem díky Tobě poznala, jak chutná výstavní úspěch. Jako výborná máma jsi porodila čtyři vrhy krásných štěňátek, ale osud chtěl, že jsi odchovala pouze tři a čtvrtý se Ti stal osudným. Nesmírně lituji, že jsme spolu prožily tak krátký čas.

 

Romy z Atalu - černožlutá NO, výborná, ZVV1, rtg. negativní, 1991 - 2004.

Milá Romulko, Tobě se omlouvám, že jsem si Tě vzala tak brzy po smrti Ivery a nebyla jsem dost moudrá, abych Tě s Iverou nesrovnávala. Přesto jsi byla dokonalou společnicí a členkou rodiny. Díky Tobě vím, že každý pes je jedinečný, a je takový, jakým ho jeho pán chce vidět.

 

Asta - tmavě vlkošedá fena NO, bez PP, ZVV1, 1192 - 2005.

Moje milá Astičko, přišla jsi do naší rodiny jako nalezenec a stala ses jedním z těch nezapomenutelných. Ještě pořád obdivuji Tvoji bezmeznou oddanost k rodině a rozvahu, díky, které jsi měla přezdívku "naše poslední spravedlivá". Nemohu zapomenout Tvůj způsob komunikace se mnou, kdy mluvily nejen Tvoje oči, ale i celé tělo.

 

Chanell Věčný rival

CHANELL  Věčný rival - malá kníračka černostříbřitá, Junior Champion, Krajský vítěz, výborná, ZMMP, 1991-2007.

Moje nejmilejší Chanellko, prožily jsme spolu krásných patnáct a půl roku života a na to se nedá zapomenout. Všichni v rodině Ti říkali paniččin věrný stín, a přesto, že už nejsi mezi námi, věřím, že tvůj věrný stín mě bude provázet dál.

 

Collette Lagron

COLLETTE Lagron - malá kníračka pepř a sůl, výborná, Krajský a oblastní vítěz, ZMMP, 1991 - 2007.

Colletičko moje milá, Tebe jsem si odchovala od miminka a celý tvůj život jsem v tobě viděla Tvou maminku, Aillinku, které jsi se velmi podobala. I Ty jsi byla jedinečná a neopakovatelná a já Ti děkuji za krásných téměř patnáct a půl roku života, které jsem mohla prožít po Tvém boku. Přeji Ti, aby ses v tom psím nebíčku sešla nejen se svojí maminkou Aillesskou, ale také s věrnou kamarádkou Chanellkou a ovčačkou  Astičkou, kterou jsi ve všem napodobovala. Moc mi chybíš, Collettko.

 

Letty z Letakova

LETTY z Letákova - kocouří nalezenec, který k nám přišel v létě r. 2006 ve velmi zuboženém stavu.

Můj milý kocourku Letáčku, byl jsi po dlouhé době prvním kocourem v mé rodině a nikdy jsem si nedokázala představit, jak nádherné bude soužití s Tebou. Přestože jsi byl jako kocour hrdý a velká osobnost, vážila jsem si Tvé přítulnosti a ochoty, kdykoli se pomazlit a projevit lásku hlasitým předením. Stále Tě vidím, jak mě vyprovázíš a trpělivě čekáš, až se vrátím domů. Je mi nesmírně líto, že jsme přes všechny snahy lékařů a Tvoji statečnost spolu nezvládli těžkou nemoc a musela jsem Tě nechat odejít do kočičího nebíčka. Letáčku, věřím, že mi pošleš za sebe náhradu.

 

Moji milí kamarádi, nikdy na Vás nezapomenu!!