Historie chovatelské stanice Z Atalu Praha

Chovatelskou stanici německých ovčáků Z Atalu Praha, dříve Z Atalu cz, založila v r. 1974 paní Zlatka Brožíková. V roce 1996 byla chovatelská stanice mezinárodně uznána jako Z Atalu Praha.

Zlatka Brožíková začala zpočátku chovat na vlkošedé feně Dita Verita, výborná, která byla pracovně vedena – zkoušky ZVV2, ZPS. Na této feně odchovala dva vrhy.

Mezitím Zlatka připravovala pro výstavní a chovnou kariéru legendární Fronu od Velké řeky, vždy výborná, několikanásobný krajský vítěz, CAC, CACIB, vítěz Brna, ZVV1, negativní. Fronka ve své době téměř neměla ve výstavních kruzích konkurenci a Zlatce přinesla mnoho radostí.

Po Fronce Zlatka odchovala řadu výborných synů a dcer, pokračovatelek chovu v její chovatelské stanici (Cedra z Atalu, Kora z Atalu, Marka z Atalu, Sandra z Atalu). Lze říci, že jejím asi největším úspěchem byla Ivera z Atalu, výborná, vítěz třídy, ZVV3, IPO2, ZZP1, ZLP1, negativní. Tato fena byla v majetku Zlatčiny kamarádky, pí Marie Musilové.

Jak šel čas, přišly zdravotní a životní trampoty, a Zlatka najednou zjistila, že po Fronce nemá přímou pokračovatelku chovu, a tak uvažovala o zakoupení chovné fenky. Naskytla se jí možnost získat 4letou Pellu v.d. Holzheimer Linde, výborná, SVV1, negativní, 5JI1/p. Její obrovská radost z krásné a milé fenky netrvala dlouho, Pellu koupila v říjnu a v prosinci velmi vážné onemocněla a v lednu zemřela. Jejím přáním bylo, aby Pellinku dostala její kamarádka, pí Marie Musilová.

Zlatka Brožíková
Marie Musilová

A tak vstupuji do historie chovné stanice Z Atalu Praha já, Marie Musilová, také pejskařka a chovatelka německých ovčáků a dříve malých kníračů. Smrt mé kamarádky mě velmi bolestivě zasáhla, a tak jsem se rozhodla, že budu pokračovat v chovu tak, jak by si to Zlatka přála.

Podařilo se mi odkoupit a do svého vlastnictví získat mezinárodně uznaný chráněný název chovatelské stanice Z Atalu Praha.

Moc si přeji, aby všechna štěňátka, která se v mé chovatelské stanici narodí, dělala radost nejen svým novým pánečkům a mně jako chovatelce, ale také Zlatce Brožíkové, která celý život žila jen pro milované německé ovčáky.

Myslím, že se mi podařilo důstojně navázat na přání Zlatky Brožíkové pokračovat v činnosti chovatelské stanice a odchovat štěňátka, která nejen dělala radost svým novým majitelům i se dobře uplatnila na chovatelském i výcvikovém poli. Posledním mým chovatelským úspěchem byla Zolly z Atalu Praha, Champ. ČR, vždy výborná, CACIB, CAC, 5JI1/p-1.tř., 28 zkoušek z výkonu. Zollinka už dále neměla v chovu pokračovatelku, její dcera Henessy po úraze nemohla být uchovněna. Také přišla doba, kdy se projevily různé zdravotní problémy a nastal čas přemýšlet o dalším pokračovateli chovatelské stanice.

Péťa a Gali

Do historie chovatelské stanice Z Atalu Praha vstupuji já, Petra Zabloudilová, jsem majitelkou pracovité feny Gali Plavská růže. Chtěla bych v odkazu chovatelské stanice pokračovat tak, aby u mne narozená štěňátka dělala radost v nové rodině a také pokračovala v odkazu svých předků na poli pracovním.