Vzpomínáme

Tato kapitola je věnována psím kámošům, kteří mě věrně provázeli životem, a teď už si spokojeně užívají ve psím nebíčku. Všem Vám děkuji za Vaši lásku a věrnost a za všechny hezké chvíle, které jsme společně strávili. Vážím si všeho, čemu jsem se od Vás naučila.

Fella z Atalu Praha, 11.2.2013 – 15.3.2017

Fella z Atalu Praha

Vera Gamar ze Sousforku, 2013 – 2019

Čilinko milá, tak Ti říkali ve Tvé rodině, i když jsi nebyla v mém majetku, přesto jsi se svými vrhy zapsala do odchovů CHS Z Atalu Praha. Často jsem Tě v Tvém domově navštěvovala, i na výstavách Tě provázela a vím, jak jsi byla ve své rodině milovaná a jak moc své paničce chybíš. Za duhový most jsi odešla předčasně a nečekaně, ale věřím, že Ti je tam dobře a užíváš si.

Vera Gamar ze Sousforku

Zolly z Atalu Praha, Champion ČR, 12.3. 2008 – 15.8.2019

Moje nejmilejší Zolinko, loučení s Tebou bylo nesmírně těžké a bolestivé. Na Tvůj odchod jsem nebyla připravena, jedenáct let našeho společného života bylo příliš krátkých, přesto díky Tvé pracovitosti a empatii jsi dokázala téměř nemožné jak na poli výstavním, tak i pracovním. Život s Tebou byla jedna velká jízda po výstavách i zkouškách. Vím, že vše jsi dělala pro mne a lituji , že nám nebylo dopřáno spolu prožít delší čas Tvého spokojeného psího důchodu, kdy bych Ti mohla vše oplatit a rozmazlovat Tě tak, jak sis zasloužila. Pořád vidím Tvoje nádherné a výmluvné oči a nikdy na Tebe nezapomenu. Tam, za Duhovým mostem si užívej do sytosti míčků a pešíků a také všech kámošů, kteří už jsou také tam daleko…. Lásko moje, pořád jsi v srdíčku se mnou.

Zolly z Atalu Praha

Yvera z Atalu Praha, Junioršampion ČR, Champion ČR, 1.2.2007 -25.5.2022

Naše milá překrásná Yvuško, i když jsem nebyla Tvojí majitelkou, přesto jsi u nás měla druhý domov a s Tvou paničkou jsem prožívala všechny Tvé životní události. Osud Ti dopřál dlouhý život, krásných 15 let vedle Tvé milované paničky, kterou jsi zarmoutila jen jedenkrát v životě, a to, když jsi odešla tam za Duhový most… Zapsala ses do našich životů a věřím, že si užíváš hezké chvilky se svými kamarády.

Yvera z Atalu Praha

Arela z Atalu Praha, Champion CZ, 2008 – 2017

Naše pěkná a milá Arelko, ani Ty jsi mně nepatřila, ale zapsala ses nezapomenutelně do odchovů CHS Z Atalu Praha. Také s Tebou a Tvou paničkou jsem prožívala celý Tvůj život. Pro Tvoji paničku jsi hodně znamenala a velmi jí chybíš. Užívej si tam za Duhovým mostem…

Arela z Atalu Praha

Pella v. d. Holzheimer Linde, 2001 – 2015

Jedinečná a neopakovatelná Pelluško, děkuji, že jsem mohla po Tvém boku prožít nádherných deset let. Byla jsi skutečně jedinečná ve všem, co jsme spolu prožily. Děkuji Ti za všechny zážitky, nejen s Tvými štěňátky, ale i za každý den s Tebou. Tvoje neopakovatelná povaha „přírodního“ psa byla pro mne zdrojem cenných poznatků a nových zkušeností. Pelluško, velké díky za všechno a užívej si tak, jak jsi to uměla jenom Ty. Zlatíčko, chybíš mi a stále na Tebe myslím.

Pella v.d. Holzheimer Linde

LETTY z Letákova – kocouří nalezenec, který k nám přišel v létě r. 2006 ve velmi zuboženém stavu.

Můj milý kocourku Letáčku, byl jsi po dlouhé době prvním kocourem v mé rodině a nikdy jsem si nedokázala představit, jak nádherné bude soužití s Tebou. Přestože jsi byl jako kocour hrdý a velká osobnost, vážila jsem si Tvé přítulnosti a ochoty, kdykoli se pomazlit a projevit lásku hlasitým předením. Stále Tě vidím, jak mě vyprovázíš a trpělivě čekáš, až se vrátím domů. Je mi nesmírně líto, že jsme přes všechny snahy lékařů a Tvoji statečnost spolu nezvládli těžkou nemoc a musela jsem Tě nechat odejít do kočičího nebíčka. Letáčku, věřím, že mi pošleš za sebe náhradu.


COLLETTE Lagron – malá kníračka pepř a sůl, výborná, Krajský a oblastní vítěz, ZMMP, 1991 – 2007.

Colletičko moje milá, Tebe jsem si odchovala od miminka a celý tvůj život jsem v tobě viděla Tvou maminku, Aillinku, které jsi se velmi podobala. I Ty jsi byla jedinečná a neopakovatelná a já Ti děkuji za krásných téměř patnáct a půl roku života, které jsem mohla prožít po Tvém boku. Přeji Ti, aby ses v tom psím nebíčku sešla nejen se svojí maminkou Aillesskou, ale také s věrnou kamarádkou Chanellkou a ovčačkou  Astičkou, kterou jsi ve všem napodobovala. Moc mi chybíš, Collettko.


CHANELL  Věčný rival – malá kníračka černostříbřitá, Junior Champion, Krajský vítěz, výborná, ZMMP, 1991-2007.

Moje nejmilejší Chanellko, prožily jsme spolu krásných patnáct a půl roku života a na to se nedá zapomenout. Všichni v rodině Ti říkali paniččin věrný stín, a přesto, že už nejsi mezi námi, věřím, že tvůj věrný stín mě bude provázet dál.


Asta – tmavě vlkošedá fena NO, bez PP, ZVV1, 1192 – 2005.

Moje milá Astičko, přišla jsi do naší rodiny jako nalezenec a stala ses jedním z těch nezapomenutelných. Ještě pořád obdivuji Tvoji bezmeznou oddanost k rodině a rozvahu, díky, které jsi měla přezdívku „naše poslední spravedlivá“. Nemohu zapomenout Tvůj způsob komunikace se mnou, kdy mluvily nejen Tvoje oči, ale i celé tělo.


Romy z Atalu – černožlutá NO, výborná, ZVV1, rtg. negativní, 1991 – 2004.

Milá Romulko, Tobě se omlouvám, že jsem si Tě vzala tak brzy po smrti Ivery a nebyla jsem dost moudrá, abych Tě s Iverou nesrovnávala. Přesto jsi byla dokonalou společnicí a členkou rodiny. Díky Tobě vím, že každý pes je jedinečný, a je takový, jakým ho jeho pán chce vidět.


Ailless Věčný rival – malá kníračka pepř a sůl, výborná, JuniorChampion. CACIB, 2x CAC, 2x CWC, 5x KV, ZMP1, negativní, 1986 – 1991.

Moje milá Ájinko, pro mě jsi byla nejdokonalejším kníračem na světě, malý pes s velkým srdcem. Děkuji Ti za věrnou lásku a za to, že jsem díky Tobě poznala, jak chutná výstavní úspěch. Jako výborná máma jsi porodila čtyři vrhy krásných štěňátek, ale osud chtěl, že jsi odchovala pouze tři a čtvrtý se Ti stal osudným. Nesmírně lituji, že jsme spolu prožily tak krátký čas.


Fee Kimberlit – černožlutá NO, 2X CWC, Vítěz Polska, krajský vítěz, výborná, ZVV2, IPO1, 7JKi3, rtg. neg.,  pro výšku 62,5 cm nebyla zařazena do chovu, 1985 – 1991

Hodná, zlatá Fejinko, díky za Tvou věrnost a oddanost celé rodině. I když jsi byla ze všech našich fen nejkrásnější a chovatelsky nejhodnotnější, nemohla jsem po Tobě odchovat ani jeden vrh štěňátek. Přesto jsi byla dokonalým rodinným psem, milovala jsi všechny a byla jsi šťastná, když byla celá smečka pohromadě. To se Ti také stalo osudným, protože Tvou předčasnou smrt zavinila srážka s  autem, když jsi se snažila poshánět dohromady všechny členy své smečky (zvířecí i lidské).


Ivera z Atalu – černožlutá NO, výborná, vítěz třídy, ZVV3, IPO2, ZZP1, ZLP1, 5JKI5, výběrový chov doživotně, 1982 – 1990.

Moje zlatá Iverko, o Tobě jsem si vždy myslela, že jsi nejlepším psem mého života a že už nikdy žádný takový nebude. Děkuji Ti za Tvoji lásku a ochotu plnit všechny moje nápady. Také Ti děkuji za pět vrhů krásných a učenlivých štěňátek.


Rema z Bechelského údolí – černožlutá NO, v.d., ZVV2, 5JKI6, rtg. neg, 1979 – 1988.

Tobě Remičko, děkuji, že jsi mě naučila respekt k povaze samostatného a sebevědomého psa, který je schopen svého pána respektovat, ale přesto si zachová svou nezávislost. A také Ti děkuji za tři krásné vrhy štěňátek.


Nyretté ze Simoné – vlkošedá NO, v.d., ZVV2, 5JKU7, rtg.neg., 1972 – 1981.

Moje milá Nyrettko, Tobě děkuji za klidnou a trpělivou povahu, díky které jsi mi pomáhala vychovávat moje dvě děti. A také jsem Ti vděčná za radost z prvních tří vrhů krásných stěňátek, které se narodily v mé chovatelské stanici.


Doneček –  vlkošedý, dlouhosrstý NO, bez PP, ZVV2, 1967 – 1975, vlivem genetické choroby od pěti let slepý a pak i hluchý.

Můj první a jediný Pan Pes, který mě provázel mým dětstvím a dospíváním. Tobě, Donečku, děkuji za Tvou nesmírnou trpělivost a velkorysost, díky které jsme se spolu propracovali až na Mistrovství republiky mládeže. A také jsem Ti vděčná, že díky Tobě jsem objevila úžasného koníčka – kynologii.


Moji milí kamarádi, nikdy na Vás nezapomenu!!